Askeri Sağlık Kurulu
04 Ocak 2022

Nasıl Rapor Alırım?

Askerlik yoklama muayeneleri aile hekiminden alınan sevk kağıdı ile birlikte direk müracaat edebilmektedir.
Türk Silahlı Kuvvetleri, Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığı personel adaylarının muayeneleri Personel Temin Merkezlerinden alınan sevk kağıdı, 1(bir) adet fotoğraf ve kimlik fotokopisi ile gerçekleşmektedir.
Hastanemiz Sağlık Kurulu haftada 2 (iki) gün (Salı, Perşembe) toplanmaktadır.
Sağlık Kurulu müracaatları,  182’yi arayarak veya www.mhrs.gov.tr internet sitesi üzerinden randevu alınmak suretiyle yapılmaktadır.
Hastanemizce aşağıdaki ‘’Sağlık Kurulu Raporları’’ verilmektedir;

Askeri ve Askeri Uçucu
Sağlık Kurulu Raporları

  • Türk Silahlı Kuvvetleri, Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığı personelinin ve adaylarının Sağlık Raporları (Subay, Astsubay, Uzman Erbaş ve Erlerin temin faaliyetleri, sözleşme yenileme muayeneleri, periyodik muayene, yurt dışı görev muayeneleri vb.)
  • Türk Silahlı Kuvvetleri, Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığı Uçucu Personel ve Adaylarının (Uçucu Aday, Yıllık, Dört Yıllık Uçuş Muayeneleri)
  • Görev Ekibi ve Serbest Paraşüt Muayeneleri.
  • Hidrazin, Korozyon ve Diğer Tehlikeli Yerlerde Çalışanların Muayeneleri

Sağlık kurulu raporları için müracaat esnasında T.C. vatandaşlık numarası yazılı kimlik, ehliyet, veya pasaport belgesi ile  1 (bir) adet son altı ay içinde çekilmiş fotoğraf istenilmektedir. Resmi kanaldan yapılan müracaatlar için resmi yazının da ibraz edilmesi gerekmektedir.

İşleyiş Şekli

Dilekçelerin  veya rapor istemi ile ilgili yazılarının havalesi üzerine Sağlık Kurulundan kayıtları yapılır. Muayene formu hazırlanıp ilgili polikliniklerde muayenesi yapılmak üzere hazırlanan bu form şahsa teslim edilir. Polikliniklerde muayenesi yapılıp muayene bulguları bu forma ve hastane bilgi işlem sistemine işlenmesi sonucunda şahıs tekrar sağlık kuruluna gelir ve hakkında karar verilmek üzere kurulda görüşülerek  sonuca bağlanır. Bu esnada kurul gerekli görürse şahısları  yeniden sorgular ve  muayene edip kendileri ile ilgili son kararı vererek Sağlık Kurulu raporunu tanzim eder. . (MSB E-Rapor sistemi ile düzenlenen rapor kararları şahıslara tebliğ edilerek   E- Devlet üzerinden raporlarını almaları belirtilir.)

NOT:
Geçmişe yönelik Askeri Rapor talepleri şahsi müracaat veya birliğinden üst yazı ile istenmesi halinde verilmektedir.

İLETİŞİM;

Uçucu Sağlık Kurulu:         0312 552 55 00 dahili (5716 - 5324)

Askeri Sağlık Kurulu :   0312 552 55 00 dahili (5785 - 5712 - 5711 - 5713)