Doğumhane
15 Kasım 2021


Etimesgut Şehit Sait Ertürk Devlet Hastanesi bünyesinde Doğumhane Ünitesi hizmete girmiştir.

IMG_20200213_165134.jpg

 
 
Doğumhane içerisinde sezaryen ameliyathanesi, 4 TDL odası, 10 yataklı anne/uyum oteli ve yeni doğan yoğun bakım ünitesi yer almaktadır.
Doğumhane içerinde kurulan Travay-Doğum -Lohusa (TDL) odaları doğum öncesinde annenin ayrı bir müdahale odasına gitmeden kendi yatağında doğumunu gerçekleştirdikten sonra stabil hale gelene kadar kaldıkları tek kişilik odalardan oluşmaktadır. TDL odaları, anne adaylarımızın hasta mahremiyetine uygun, ev konforunda yatağında doğum yapıp bebek ile annenin ilk ten temasının sağlanarak iyileşme sürecinin hızlanmasıyla aynı odadan taburcu olmasını sağlayacak özel olarak tasarlanmış odalardır.


                                       Ayrıca hastanemizde “Anne Oteli” hizmeti de verilecektir. “Anne Oteli” yeni doğum yapan annelere otel konforunda hizmet verecek şekilde, yeni doğan yoğun bakım ünitesinde tedavi gören bebeklerin anne sütünden mahrum kalmamaları ve doğum yapan annelerin hastanede rahatça kalabilmelerini sağlayan bir hizmettir. Hastanemiz bünyesinde yer alan Anne Otelinde banyo, tuvalet, televizyon, dinlenme alanı bulunuyor. Ücretsiz olarak verilen bu hizmet sayesinde, tedavi gören bebekler ile anneleri arasındaki duygusal bağın güçlendirilmesi de sağlanmış olacak.